ארוחות בוקר, ביסטרו, בית קפה, בשרים, דגים, פירות ים

שערי ניקנור 25 פינת קדם 1
תל אביב

טלפון: 6812765–03

:שעות הפעילות
א - ש 24:00 - 08:00

צור קשר: מיקל זקאק

ביסטרו 60 ממוקם בקרבת הים, על גבול השכונה המרונית. שכונה זו נבנתה לפני כמאה וארבעים שנה, על ידי המרונים (נוצרים מלבנון). הם בחרו שלא להתמקם בגבולות העיר העתיקה, הקימו כאן כנסיה ובנו את בתיהם. לאחר 1948, שקע האזור להזנחה, אך לקראת שנות השמונים ידעה השכונה עדנה מחודשת. התמקמו בה אומנים כאורי זוהר, הצייר אורי ליפשיץ ז"ל, אדם ברוך ז"ל ועוד. במקביל נפתחה בה "גלריה שלוש עשרה וחצי" ומסעדת "החצר", בניהול בני אמדורסקי. תנופה נוספת ידע האזור כאשר הקימה העירייה, לקראת שנות התשעים, את "צוות-יפו".  צוות זה תעד את פרטיי האדריכלות במקום. אדריכלים אחדים הרימו את הכפפה, שיפצו ובנו בתים באזור.

הביסטרו נקרא על שם הרחוב הראשי שהוביל מן השכונה המרונית אל עג'מי. רחוב זה, כיום "רחוב קדם", נקרא בעבר "רחוב 60".  הביסטרו ממוקם במבנה ששימש כמאפייה ושופץ לאחרונה. עו"ד מישל זקאק, בן למשפחה יפואית ותיקה, לקח את המקום וביקש לפתוח בו מסעדה ייחודית, שתשלב את התרבות המקומית עם התרבות הישראלית והמערבית. לאור זאת, שקד על פיתוח תפריט עשיר: תוכלו ליהנות כאן מארוחות בוקר בסגנונות שונים, ארוחות צהריים עשירות ומגוונות וארוחת-ערב לאור נרות. תוכלו לטעום את חציל- הבלאדי הייחודי למקום לצד סטייק עסיסי. דגי ים ופירום ים לצד המטבח של אמא ולקנח במנת כנאפה אישית.

 בזמן שהנכם נהנים מן המטעמים שהמוגשים לשולחנכם, תוכלו להתרווח, להתבונן וליהנות מארכיטקטורה המקומית ואוטנטית ואף "לטעום" מהווי השכונה המעורבת. מאז הקמתו הפך הביסטרו לאבן שואבת לדיירי השכונה, שחקנים, אנשי קולנוע, אנשי תקשורת, אמנים, אדריכלים ועוד.

 1 2 3 4 5 6 7 8